Щойно! Прямо з G-20: залучити до саміту Україну. Скоро переможемо!

США та деякі інші члени G7 наполягають на запрошенні президента Володимира Зеленського до участі принаймні в частині зустрічі в якості спостерігача.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що Вашингтон розчарований відмовою Джакарти відкликати запрошення президента Росії Володимира Путіна.

За інформацією Bloomberg, США та деякі інші члени G7 просять Індонезію, яка заявила, що хоче “залишатися неупередженою” запросити президента Володимира Зеленського до участі принаймні в частині зустрічі.

Зазвичай, країна-господар запрошує низку країн приєднатися до деяких заходів саміту в якості спостерігачів, хоча вони не мають права брати участь у офіційних дискусіях.

Наголошується, що участь Володимира Зеленського стала б “логістичним і дипломатичним кошмаром”, якби Путін вирішив особисто відвідати саміт на острові Балі.

Також не зрозуміло, чи буде достатньо запросити Україну, щоб гарантувати появу інших лідерів, зокрема, президента США Джо Байдена, який, ймовірно, відмовиться сидіти за одним столом з Путіним.

Нагадаємо, що міністр фінансів Канади Христя Фріланд заявила, що “Велика двадцятка” не може ефективно функціонувати, поки Росія залишається її членом.

“РОСІЇ НЕМАЄ МІСЦЯ ЗА СТОЛОМ КРАЇН, ЯКІ ОБ’ЄДНАЛИСЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ГЛОБАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРОЦВІТАННЯ”, – СКАЗАЛА ФРІЛАНД.

Вона також додала, що Росія порушила давні міжнародні правила своїм вторгненням в Україну.

Розбіжності з приводу присутності Росії на зустрічах демонструвалися весь тиждень: офіційні особи з США, Канади, Великобританії та інших західних країн влаштовували страйки три дні поспіль щоразу, коли російські офіційні особи виступали.

Міністри фінансів і керівники центральними банками G20, присутні в середу у Вашингтоні, не змогли узгодити своє традиційне комюніке з викладом цілей економічної політики, оскільки Росія заблокувала різкі вирази, що засуджують її вторгнення в Україну.

Джерело:korupciya.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *